TTÜ tantsuansambel Kuljus tähistab 60. juubelit

TTÜ tantsuansambel Kuljus tähistab oma 60. juubelit suurejoonelise kontsertetendusega „Pruudijaht“ vastvalminud Nokia Kontserdimajas 31. oktoobril 2009 algusega kell 17:00.

„Pruudijaht“ räägib neljast TTÜ noormehest, kes lähevad õnne otsima ning kuidas nad selle läbi raskuste ning seikluste ka leiavad. Lugu tuuakse vaatajani läbi Eesti rahvatantsu ja –muusika. Etenduse jooksul astuvad lavale kõik Kuljuse neli rühma, kus tantsib kokku ligikaudu 90 tantsijat. Meeleolukate tantsude vahele on pikitud vaimukaid videokaadreid, et muuta etendus veelgi põnevamaks ning meeldejäävamaks.

Kuljus alustas oma 60. juubeli tähistamist juba eelmise aasta sügisel, mille käigus esitati „Pruudijahi“ lugu Sillamäel ja Haljalas, sel kevadel ka Võrus, Karksi-Nuias ning Kuressaares. Nüüd on võimalik seda kõike oma silmaga näha ka Tallinnas.

Tantsuliselt on Kuljus olnud alati eestlaslikult väärikas ja loomulik – taotletakse eesti tantsude loomulikku, vaba ja puhast valdamist ning muude rahvaste loomingu stiilset esitamist – tähtis pole mitte ainult välise vormi näitamine, vaid ka tantsu sisu avamine. Kuljuse kunstiline juht on Marina Kuznetsova, tema assistendid Märt Agu ja Ülo Luht.

Piletid eelmüügis hinnaga 75–125 kr, kontserdipäeval 125–150 kr. Alates 24. septembrist Ticketpro müügikohtades (Eesti Kontserdi kassades) ja Internetis www.ticketpro.ee, alates 12. oktoobrist Nokia Kontserdimaja kassades.

Vaata ka videot – Youtubeis.

Kuljus 60

Laadi alla täissuuruses plakat.